Kandydaci

Poznaj naszych kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych

Weronika Frączek

Rada Miasta Krakowa

Miejsce na liście

Okręg 1 – Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony

Działaczka społeczna, aktywistka skupiająca się na temacie edukacji, równości i ochronie pracowników.

Członkini Zarządu Krajowego Młodej Lewicy oraz Wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy w województwie małopolskim.

KKW Koalicja Obywatelska

Rada Miejska w Wieliczce

Miejsce na liście

Aktywistka, studentka i od czterech lat działaczka Lewicy. Kandydatka Lewicy do Sejmu RP w 2023 roku. Od urodzenia związana z Wieliczką.

Jestem inżynierką ogrodnictwa, a obecnie studiuje Sztukę Ogrodową na Uniwersytecie Rolniczym oraz Zmiany Klimatu – Przeciwdziałanie i Adaptacje na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Kandyduje do Rady Miasta, bo wierzę, że prawdziwe zmiany zaczynają się od działań lokalnych. 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicji Obywatelskiej

Rada Powiatu Tomaszowskiego

Miejsce na liście

Jestem jedyną kandydatką Lewicy i PL2050 do powiatu z gmin: Rokiciny, Ujazd i Będków.
Pochodzę z gminy Rokiciny. Od kiedy pamiętam, byłam świadomą obywatelką i interesowałam się lokalnymi sprawami. Zdecydowałam się na działalność polityczną, by mieć wpływ na przyszłość swoją, swoich bliskich i całego społeczeństwa. Startuję w wyborach do Rady Powiatu Tomaszowskiego, ponieważ wiem jak bardzo brakuje w nim głosu kobiet i młodych osób.
Jestem członkinią Zarządu Krajowego Młodej Lewicy (największej młodzieżówki w tej części Europy).

KKW Trzecia Droga
PSL – PL2050 Szymona Hołowni

Jakub Kałduński

Sejmik Województwa Pomorskiego

Miejsce na liście

Mam 18 lat, jestem tegorocznym maturzystą III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Od kilku lat działam w młodzieżowych stowarzyszeniach o profilu lewicowym, zajmując się walką o świeckie państwo, ratowanie klimatu, prawa kobiet i osób LGBTQ oraz o prawa pracownicze.

Startuję, ponieważ chcę, aby głos młodych osób był w polityce słyszalny 📢
Startuję, ponieważ chcę jakościowej edukacji szkolnej i wyższej, która jest dostępna na każdą kieszeń 🎓
Startuję, ponieważ chcę na terenie naszego województwa dobrych inwestycji, które przysłużą się regionowi – zarówno tych infrastrukturalnych jak i energetycznych 🚗⚡
Startuję, ponieważ chcę województwa, w którym transport zbiorowy jest rozwijany i się po prostu mieszkańcom opłaca 🚆🚌

Z tymi filarami idę w tych wyborach samorządowych – jeżeli są ci bliskie 7 kwietnia wybierz nr 7 na pomorskie liście Lewicy do Sejmiku w okręgu nr 2 – Gdynia, Sopot, powiat wejherowski i pucki!

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica

Rada Miasta Poznania

Miejsce na liście

Od małego mieszkam na poznańskich Winogradach. Studiuję prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pewnie nieraz mogliście widzieć mnie na ulicach w naszym mieście: podczas Strajków Kobiet, Marszów Równości, protestów w obronie wolnych mediów, zbierania podpisów pod ustawą Legalna Aborcja Bez Kompromisów, a także na demonstracjach solidarnościowych ze strajkującymi pracownikami Solarisa. Kandyduję do Rady Miasta, ponieważ mam pomysły na lepszy Poznań, świeżą energię i odwagę do zmiany!

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica

Oliwia Pieńczewska

Rada Gminy

Białe Błota

Oliwia Pieńczewska – Białe Błota.
Jestem studentką prawa, w Białych Błotach mieszkam od urodzenia. To tutaj 4 lata temu zaczęłam przygodę z polityką. Moją pasją jest mobilizowanie młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu społecznym i politycznym. Wierzę, że moje pokolenie ma prawo do głosu i wpływu w każdym obszarze. Dlatego postuluję powołanie młodzieżowej rady gminy, która będzie miejscem rozwoju i doświadczenia dla młodych mieszkańców. Opowiadam się za szczerym i otwartym dialogiem, który poprawi współpracę między urzędem a społecznością. Chcę, aby moja gmina była miejscem, gdzie szanuje się środowisko naturalne, a lokalna społeczność regularnie rozwija się, zapewniając atrakcyjne warunki życia dla obecnych i przyszłych pokoleń.

KWW Magdalena Maison
W Dobrą Stronę

Dominik Kapusta

Sejmik Województwa Mazowieckiego

Miejsce na liście

Jestem młodym kandydatem do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
Wierzę w siłę współpracy międzypokoleniowej i dążę do dynamicznego rozwoju naszego regionu. Moja kampania opiera się na szerokim zakresie działań dla społeczeństwa i dążeniu do lepszej przyszłości dla naszego Mazowsza.
Jako aktywny członek społeczności lokalnej od lat angażuję się w projekty mające na celu poprawę życia mieszkańców Mazowsza. Współpracuję zarówno z młodymi ludźmi, jak i z przedstawicielami starszego pokolenia, aby budować mosty a nie mury między różnymi grupami społecznymi i przyczyniać się do tworzenia lepszego środowiska dla nas wszystkich.
Moje priorytety obejmują rozwój edukacji, wsparcie dla przedsiębiorczości i innowacji, ochronę środowiska oraz promowanie równości szans dla wszystkich mieszkańców Mazowsza. Dążę do budowania wspólnoty opartej na wartościach solidarności, szacunku i otwartości na różnorodność.
Głosując na mnie, głosujesz na przyszłość naszego regionu. Razem możemy stworzyć Mazowsze, które będzie silne, prężne i gotowe sprostać wyzwaniom XXI wieku. Zapraszam Cię do wsparcia mojej kandydatury i wspólnego budowania lepszego jutra dla nas wszystkich.

KKW LEWICA

Daniel Tuchowski

Sejmik Województwa Małopolskiego

Miejsce na liście

Nowa Lewica Kraków, absolwent prawa, aplikant radcowski, zainteresowany transportem publicznym, kwestiami praworządności, planowania przestrzennego

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica

Selma Olejniczak

Rada Miasta Poznań

Miejsce na liście

Jestem studentką na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, działaczką społeczną, a przede wszystkim mieszkanką poznańskich Naramowic od początku mojego życia. Znam naszą dzielnicę od podszewki, wiem co wymaga poprawy, ale nie kończę na tym, ponieważ posiadam także postulaty, które poprawią życie mieszkańcom całego Poznania.

Czy wiedzą Państwo, że nadal nie powróciliśmy do pełnej częstotliwości kursów komunikacji miejskiej sprzed pandemii? Poznaniakom należy się możliwość sprawnego, bezpiecznego dojazdu do miejsca pracy czy nauki. Musimy doprowadzić do przywrócenia dawnych kursów i zwiększyć niezawodność transportu miejskiego, poprzez podniesienie pensji dla kierowców i motorniczych. Ponadto, powinniśmy umożliwić mieszkańcom bezpieczne poruszanie się rowerem. Natychmiastowej poprawy wymaga ulica Bronisława, przy Jasnej Roli, na której zamontowanie oświetlenia oraz budowa .

Czy uczniowie realizują się w szkole? Miasto powinno dbać o uczniów oferując im należyte wsparcie w rozwoju. Uwagi wymaga Fundusz Samorządów Uczniowskich oferujący uczniom szkół ponadpodstawowych granty na realizację projektów, jednak którego rzeczywiste możliwości wspierania inicjatyw młodych spadają z roku na rok – fundusz ostatnio waloryzowany był w 2019 roku, a od tamtego czasu inflacja zdecydowanie wzrosła, powodując ogólne podwyższenie cen.

Czy jest wśród nas osoba, która nigdy nie musiała się zmierzyć z problemem nadmiaru jedzenia jakie zostało po uroczystości, bądź spotkaniu rodzinnym? Chciałabym wyjść temu naprzeciw i zamontować lodówki przy poznańskich galeriach handlowych, których rolą będzie dzielenie się jedzeniem z innymi. W ten sposób nie tylko ograniczymy marnowanie żywności, ale też wspomożemy innych dobrym posiłkiem.

Jeśli przemawiają do Państwa moje postulaty, liczę na Wasz głos,
Bo w młodych siła!

Koalicyjny Komitet Wyborczy Nowa Lewica

Kinga Rydzewska

Rada Powiatu

Miejsce na liście

Nazywam się Kinga Rydzewska. Nie mam jeszcze 20 lat, a zdecydowałam się kandydować w wyborach samorządowych. Uważam, że brakuje reprezentacji młodych w polityce lokalnej. Chcę wprowadzić do Rady świeże pomysły i energię do działania✅

Od 2021 roku działam w Młodej Lewicy, w której pełniłam funkcję koordynatorki regionu lubuskiego w 2022/2023 roku. W 2023 r. zostałam wybrana radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego. Teraz chcę spróbować swoich sił w tworzeniu polityki samorządowej.

Brak komunalnych mieszkań na wynajem, ograniczenia związane z wykluczeniem komunikacyjnym czy brak miejsc pracy to przykre realia wielu mieszkańców powiatu.

Jako Wasza radna będę walczyła o to, żeby nasz powiat wspierał i był równy dla wszystkich – także młodych i seniorów.

7 kwietnia liczę na Twój głos! 🗳️

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica

Michał Przydróżny

Sejmik Województwa Wielkopolskiego
okręg nr 2

Miejsce na liście

Cześć, nazywam się Michał Przydróżny i kandyduję do Sejmiku województwa wielkopolskiego.

Na co dzień jestem studentem ekonomii i aktywistą, walczącym o lepsze jutro. Dlatego z pewnością mogliśmy się spotkać na ulicach, targach bądź placach.

Startuję, aby przegonić starszych panów w garniturach i zająć się kluczowymi kwestiami dla mieszkańców, a nie interesami polityków.

Kluczowe dla mnie kwestie, którymi zajmę się w pierwszej kolejności to:

🚌 skuteczną walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Autobus będzie dojeżdżał do każdej gminy, a pociąg do każdego powiatu;

🚲 nowe ścieżki rowerowe wzdłuż dróg wojewódzkich;

🌲🌳 skuteczną walkę z betonozą. Min. 30% zieleni na rewitalizowanych placach, albo brak dofinansowywania na ich rewitalizację;

🏢 nowe mieszkania budowane przez samorząd oraz remonty pustostanów;

A to tylko kilka z postulatów, które trzeba będzie zrealizować.

Świeże i praktyczne spojrzenie w sejmiku województwa wielkopolskiego jest ważne, ponieważ radni się nie zmieniają, a potrzeby tak.

KKW Lewica

Rada powiatu

Miejsce na liście

Aktywistka, społeczniczka związana problematyka osób LGBT oraz niepełnosprawnych. W polityce od 2021 związana bardzo mocno z prawami kobiet. Idę do samorządu po to żeby uczniowie nie mieli problemu z ciągłym monitoringiem ich prywatności w toaletach oraz żeby osoby niepełnosprawne na terenie powiatu Węgrowskiego nie byli traktowani przedmiotowo. Prywatnie studentka 1 roku Bezpieczeństwa Żywności w Szkole głównej gospodarstwa wiejskiego w Warszawie. Miłośniczka książek, muzyki, gotowania oraz zwierząt.

Komitet Wyborczy Wyborców Teraz Zmiana

Rada Miejska w Rudniku nad Sanem, Okręg nr 3

Jestem studentem administracji o specjalnościach administracja publiczna i stosunki międzynarodowe. Pełnię funkcję Przewodniczącego Parlamentu Studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Rudnik nad Sanem to moja mała ojczyzna. Chcę wykorzystać zdobytą wiedzę i dotychczasowe doświadczenie społeczno-polityczne działając na rzecz rozwoju naszego miasta.

Nieco ponad rok temu wyszedłem z inicjatywą zbiórki podpisów pod petycją o wyremontowanie placu zabaw przy ulicy Dąbrowskiego. Dzięki współdziałaniu z mieszkańcami i zebraniu niemal 150 podpisów poparcia, możemy cieszyć się już odnowionym placem zabaw z nową i bezpieczną infrastrukturą!

W Radzie Miejskiej chcę zająć się przede wszystkim tematami związanymi z transportem, zdrowiem i młodzieżą.
Pora na młodych!

KWW Twój Samorząd