FAQ

Najczęściej zadawane pytania

(ang. frequently asked questions) – często zadawane pytania

Co się robi w Młodej Lewicy?

Jesteśmy lewicowym stowarzyszeniem młodzieżowym, działającym na rzecz postępowej, sprawiedliwej społecznie i zielonej Polski dla wszystkich. Organizujemy przeróżne akcje, projekty, spotkania, protesty i szkolimy się, aby móc w przyszłości wejść do wielkiej polityki.

Kto może dołączyć do Młodej Lewicy?

Każda osoba, która ma od 15 do 27 lat oraz chce działać na rzecz realnej zmiany w Polsce i regionie, może do nas dołączyć.

Jak mogę dołączyć do Młodej Lewicy?

Możesz do nas dołączyć pisząc wiadomość na fanpage’u Młodej Lewicy na Facebooku, pisząc bezpośrednio do lokalnej osoby koordynującej lub przyjść na spotkanie/akcję Młodej Lewicy i wyrazić chęć dołączenia

Jakie poglądy mają osoby działające w Młodej Lewicy?

Osoby działające w Młodej Lewicy mają poglądy zawierające wszystkie główne doktryny lewicowe: socjaldemokracja, socjalliberalizm i socjalizm. Światopoglądowo popieramy walkę o: prawa kobiet, mniejszości, klimat, świeckie państwo, legalną marihuanę. Gospodarczo uważamy, że państwo powinno wspierać rozwój małej przedsiębiorczości, ale przede wszystkim zapewnić każdemu obywatelowi i obywatelce równy start w życie: darmową edukację, ochronę zdrowia, transport publiczny i tanie mieszkanie na wynajem.

Czy działacie także w moim okręgu?

Działamy w większości miast w Polsce, także tych najmniejszych, stąd każda osoba ma możliwość angażowania się w nasze działania. Jeśli nie mieszkasz w Polsce, możesz zapisać się do okręgu zagranicznego.

Gdzie znaleźć osoby koordynujące okręgami?

Lista naszych osób koordynujących okręgami jest dostępna w zakładce struktury.

Czy muszę być na każdej akcji?

Absolutnie nie! Angażujesz się na tyle ile możesz i nikt nie wymaga obecności na każdej akcji.

Co mi da dołączenie do Młodej Lewicy?

Dzięki Młodej Lewicy poznasz wiele wspaniałych osób, które wspólnie działają na rzecz zmian w Polsce. Dowiesz się sporo o problemach społecznych, które trzeba rozwiązać, zdobędziesz wiedzę na tematy polityczne, poznasz znanych polityków i jak działa polityka od kuchni, pozyskasz nowe umiejętności: koordynacja projektu, praca w grupie, obsługa social media i wiele innych

Czy robicie niepolityczne akcje?

Tak, często organizujemy akcje społeczne i charytatywne np. sprzątanie świata.

Czy mogę ograniczyć się do akcji społecznych?

W Młodej Lewicy angażujesz się w te działania, w które chcesz, więc jak najbardziej możesz ograniczyć się do akcji społecznych.

Współpracujecie z innymi organizacjami?

Tak, współpracujemy z wieloma organizacjami pozarządowymi i innymi młodzieżówkami, zwłaszcza lewicowymi.

Czym Młoda Lewica różni się od innych młodzieżówek?

Działają u nas osoby o poglądach, które mieszczą się w całym spektrum lewicy, stąd dajemy przestrzeń poglądową dla większej ilości osób. Jesteśmy także obecni w większej ilości miast.

Nie mam ukończonych 15 lat. Czy mogę dołączyć do Młodej Lewicy?

Możesz przychodzić na nasze akcje i funkcjonować jako sympatyk/sympatyczka. Napisz na fanpage Młodej Lewicy, tak jak byś chciał dołączyć, a z pewnością lokalne struktury stworzą ci przestrzeń do działania.

Ile czasu zajmuje działalność w Młodej Lewicy?

To wszystko zależy od Ciebie. Ty decydujesz ile czasu poświęcisz na pracę w organizacji, możesz być zarówno członkiem wielu zespołów i angażować się w większą część Młodej Lewicy lub np. angażować się tylko w pracę na poziomie lokalnym.

Czy oboje rodziców musi wyrazić zgodę na przystąpienie do Młodej Lewicy?

Nie, wystarczy zgoda jednego z rodziców, a sama zgoda jest wymagana jedynie jeśli nie ukończyłeś/aś 16 lat.

Masz dodatkowe pytania?

Napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego!